TR EN
Hemen Al

Kolay Paketler

Kolay Paketler 30 Gün Boyunca %0 Faiz ile Hayatınızı Kolaylaştıracak!


Kolay Paketler Nedir?


Passo Mobil uygulamasında, hızlı menüden Kolay Paketler'e tıklayarak veya aynı ekranda QR ile Öde içinden başvurup, anında hesabınıza aktarılacak size özel oluşturulan, tek taksitli kredi limitleridir. Kolay Paket’ini kullandıktan sonra taksit ödemeni 30 gün boyunca faizsiz şekilde gerçekleştirebilirsin.


Sana özel Kolay Paket'ini 500 TL'ye kadar limitlerle kullanabilirsin

Kolay Paket'ini ilk 30 gün boyunca faizsiz şekilde geri ödeyebilirsin

Kolay Paket'ini kullandıktan 30 gün sonraki ödemelerinde faiz işlemeye başlar*

Kolay Paketler limitini her ay en fazla 2 kez kullanabilirsin**

*Kolay Paket’ini kullandıktan 30 gün sonraki ödemelerinde kullanım tarihinden itibaren geçen gün sayısı üzerinden faiz işletilecektir.


**Kolay Paketler limitini aynı anda 1 kez kullanabilirsin. Yeni Kolay Paketler kullanımından önce mevcutta açık olan Kolay Paket’ini ödemen gerekmektedir.

Kolay Paketleri Nasıl Kullanırım?


Passo Mobil Uygulamasında Kolay Paketler Kullanımı:


*Yalnızca Aktif Bank müşterileri için Kolay Paketler limiti anında müşteri hesabına geçecektir. Kolay Paketler’i kullanmak için Aktif Bank müşterisi olmak gerekmektedir.

QR ile Öde ekranında Kolay Paketler Kullanımı:


*Yalnızca Aktif Bank müşterileri için Kolay Paketler limiti anında müşteri hesabına geçecektir. Kolay Paketler’i kullanmak için Aktif Bank müşterisi olmak gerekmektedir.

Örnek Ödeme Tablosu


Kredi Tutarı Kullanım Süresi (Gün) Faiz Oranı Toplam Geri Ödeme
500 TL 15 0 % 500 TL
500 TL 30 0 % 500 TL
500 TL 31 2,99 % 518,54 TL
500 TL 60 2,99 % 535,88 TL

*Kolay Paketler kullanım tarihinden itibaren 30 gün içinde faiz işlemeden geri ödenebilen ve maksimum 500 TL’ye kadar kullanılabilen bir ihtiyaç kredisi kampanyası olup, Aktif Bank’ın kampanyayı durdurma, değiştirme ve iptal etme hakkı saklıdır.​


Kolay Paketlerden faydalanmak için hemen indirin:


HEMEN BAŞVUR

​​Kolay Paketler nedir?

Kolay Paketler, standart tüketici kredisine göre daha küçük tutarlarda ve tek taksitli olarak müşterilerin ödemelerinde ya da POS harcamalarında kullanabileceği, ihtiyaçlarında anında cevap verebilmek için oluşturulmuş belirli süreli tüketici kredisidir. Maksimum 500 TL limitli paketinizi kullandıktan sonra ilk 30 gün içinde %0 faiz ile geri ödeyebilir ya da vade sonu olan 60. Günde faiziyle birlikte ödeyebilirsiniz.


​​Faizsiz dönemden nasıl yararlanırım?

Kolay Paketinizi kullandıktan sonra 30 gün içinde paketin tamamını faizsiz olarak ödeyebilirsiniz. 30. Günde hesabınızda paket tutarının tamamı varsa otomatik olarak tahsil edilecek ve paketiniz kapatılacaktır.


​​Kolay Paketi kullanmaya nasıl başlayabilirim?

Kolay Paket başvurusu yapabilmeniz için Passolig müşterisi olmanız ve Passo Mobil uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Passo Mobil uygulamasında Kartlarım menüsündeki N Kolay Öde platformu içinden başvurabilir ve anında kullanabilirsiniz.


​​Kolay Paketlerin maksimum kullanım tutarı nedir?

Kolay Paketler maksimum 500 TL’ye kadar kullanılabilir.


​​Kolay Paket’i kaç kez kullanabilirim?

Kolay paketler ayda en fazla iki kere kullanılabilir. İlk kullandığınız tutarın tamamını geri ödediğinizde ikinci pakete başvurabilirsiniz.


​​Kolay Paket limiti ne kadar süre geçerlidir?

Kolay paketinizi kullanmaya başladıktan sonra 60 gün içinde geri ödemeniz gerekmektedir. İlk 30 günde ödeme yaparsanız %0 faiz avantajından yararlanırsınız. 30. Günden sonra kullandırım tarihinden itibaren günlük olarak faiz işletilmeye başlanacaktır.


​​Kolay Paketleri nereden kullanabilirim?

Kolay Paket başvurusu yapabilmeniz için Passolig müşterisi olmanız ve Passo Mobil uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Passo Mobil uygulamasında Hızlı Menüdeki Kolay Paketler’den ya da aynı menüdeki QR ile Öde’nin içinden başvurabilir ve anında kullanabilirsiniz.


​​Paket kullanım ücreti var mı?

Kolay Paketler kullanımında herhangi bir masraf ya da ücret tahsil edilmez.


​​Kolay Paket kullanabilmek için Passolig müşterisi olmak gerekiyor mu?

Kolay Paket Passo Mobil içinde yer almaktadır. Passo Mobil üyesi olmak için Passolig müşterisi olmak gerekir.


​​Nasıl Passoligli olurum?

Passsolig.com.tr’den Banka Kartı, Ön Ödemeli Kart ya da Kredi Kartı başvurusu yaparak Passolig müşterisi olabilirsiniz.


​​Passolig kartım yok, Kolay Paket kullanabilir miyim?

Kolay Paket kullanabilmek için Passolig Kredi Kartı, Banka Kartı ya da Ön Ödemeli Kart sahibi olmak gerekir. Passolig.com.tr üzerinden hemen başvuru yapabilirsiniz.


​​Kolay Paketleri İhtiyaç Kredisi’nden ayıran özellik nedir?

Kolay Paketler düşük tutarlı ve tek taksitli limitlerdir. İlk 30 gün içinde geri ödemeniz durumunda faiz yansıtılmamaktadır. Kısa süreli nakit ihtiyaçları için tasarlanmış bir üründür.


​​Kolay Paketleri nasıl geri ödeyebilirim?

Kolay Paket kullanımından sonra faizsiz ödemenin son günü olan 30. Günde hesabınızda paketin tamamını ödemek için yeterli tutar varsa otomatik olarak tahsil edilecek ve paketiniz kapanacaktır. 31-60 gün arasında yapılan ödemelerde otomatik tahsilat yapılabilmesi için kullanım tarihinden itibaren işleyen faizle birlikte bakiyenin tamamının hesabınızda bulunması gerekir. Vade sonu olan 60. günde hesabınızda faizli kapama bakiyesinin tamamı varsa otomatik olarak tahsil edilecek ve krediniz kapatılacaktır. 60. Günde hesabınızda kısmi tutar varsa kısmi otomatik taksit tahsilatı gerçekleşecektir. Ara dönemde ödeme yapmak isterseniz ödeme kanallarımız ve ödeme akışları aşağıdaki gibidir.


Aktif Bank Şubelerinden,


www.aktifbank.com.tr’de internet bankacılığını kullanarak


0 850 724 30 50 nolu İletişim Merkezi’ni arayarak,


Herhangi bir bankada bulunan hesabından Aktif Bank’taki IBAN’ına EFT yaparak,


Tüm PTT şubelerinden ve Pttmatik’lerden,


VakıfBank ATM’lerinden veya Pttmatik’lerden,


N Kolay Banka Kartın ile diğer banka ATM’lerinden hesabına para yatırarak banka hesabından, taksit ödemeni yapabilirsin


Pttmatik’ten Ödeme


Anlaşmalı Banka İşlemleri menüsüne gir,


Aktif Bank İşlemlerini seç,


Hesaba Nakit Yatırma butonuna bas,


Banka kart numaranı veya hesap numaranı seç,


İstenilen bilgileri ve cep telefonu numaranı gir,


Açıklamanı seç.


İşlem ücretini onayladıktan sonra taksit tutarını yatırabilirsin.Vakıfbank ATM’sinden Ödeme;


Kartsız işlemler menüsüne gir,


Aktif Bank İşlemlerini seç,


Banka kart numaranı veya hesap numaranı yaz,


Ekrandaki bilgileri doldur,


Sana ait T.C. Kimlik ve cep telefonu numaranı gir,


Ekrandaki bilgileri kontrol et.


İşlem ücretini onayladıktan sonra taksit tutarını yatırabilirsin.


​​Kolay Paketleri vade tarihinden önce geri ödeyebilir miyim?

Kolay Paket tutarınızın tamamını vade tarihinden önce ödeyerek kapatabilirsiniz. 30 gün içinde faiz işlemeden kullandığınız kredi tutarınızın tamamını, 30. günden sonra kredi kullandırım tarihinden itibaren işleyecek olan faiz tutarı ile birlikte toplam bakiyeyi ödeyebilirsiniz. Kolay Paket’lerde kısmi tahsilat sadece taksit ödeme tarihi olan 60. Günde yapılmaktadır, vade (taksit) tarihinden önce kısmi ödeme yapılamamaktadır.


​​Kolay Paket’e ne zaman faiz işlemeye başlar?

Kolay Paket kullanım tarihinden itibaren 30 gün içinde faiz işlemeden paket tutarınızın tamamını ödeyebilirsiniz. 30. Günden sonra kullanım tarihinden itibaren günlük olarak faiz işleyecektir. Örneğin; 500 TL Kolay Paketinizi kullandıktan 31 gün sonra kapatmak isterseniz, kullanım gününüzden itibaren kapatmak istediğiniz tarihe kadar geçen gün sayısı kadar faiz işleyecek ve 518,54 TL ödemeniz gerekecektir. Bu tutar Kolay Paketinizi kullandığınız faiz oranına göre değişiklik gösterebilir. Faiz hesaplamasına vergiler dahil edilmiştir.


500 TL Kolay Paket kullandım, 10 TL ile ödeme yaptım. Kolay Paket’e başvurduğum tarihten itibaren 30. Günde hesabımda 490 TL kaldı. 490 TL ile ödeme yapabilir miyim?

Ödeme yapabilmeniz için 30. Günde hesabınızda 500 TL’nin tamamının olması gerekir. 10 TL’yi hesabınıza yatırarak toplam bakiyenizi 500 TL’ye tamamlarsanız, siz ödemeseniz bile otomatik olarak tahsil edilecek ve krediniz kapatılacaktır.


500 TL Kolay Paket kullandım, 50 TL ile ödeme yaptım. Kolay Paket’e başvurduğum tarihten itibaren 45. Günde hesabımda 450 TL kaldı. 450 TL ile ödeme yapabilir miyim?

Taksit tarihinden (vade sonu) önce kısmi ödeme yapılamamaktadır. 45. günde 500 TL + 45 gün boyunca işleyen faizin tamamını geri ödeyebilirsiniz.


​​Kolay Paketi’mi kapatmadan ikincisini aynı anda kullanabilir miyim?

Mevcutta Kolay Paketiniz varsa, ikincisine başvurmak için ilk paketin tamamını geri ödemeniz gerekmektedir.


​​Kolay Paket limitimi parçalı olarak kullanabilir miyim?

Kolay Paket limiti müşteriye özel oluşturulmaktadır. Paketinizi tek seferde kullanabilirsiniz.


​​Kolay paketlerle maç bileti alabilir miyim?

Ön ödemeli ya da Passolig banka kartı varsa hesabınızdaki Kolay Paket tutarı ile maç bileti alabilirsiniz.


​​Kolay paketler her yerde geçer mi?

Kolay Paketler, N Kolay Öde ile ödeme yapılabilen marketlere, büfe ve restoranlara kadar ödeme ve alışveriş yapılan her alanda temassız alışveriş özelliği ile kullanılabilecektir. Bunun yanı sıra, Passoligliler arasında ücretsiz para transferlerinde ve nakit çekim olarak da kullanılabilecektir.


​​Tüm telefonlarda çalışıyor mu?

IOS ya da Android işletim sistemine sahip tüm akıllı telefonlardan başvuru yapabilirsiniz.


Telefonumu kaybedersem ne olur? Aldığım kolay paket ve Param gider mi?​​

Kullandığınız Kolay Paket tutarı hesabınıza yatmaktadır. Telefonunuzu kaybetseniz dahi, Passo Mobil uygulamasına tekrar girdiğinizde Kolay Paketinizi bakiyenizde görebilirsiniz.


​​İnternetim yokken Kolay Paket kullanabilir miyim?

Kolay Paketler Passo Mobil içinde N Kolay Öde platformu içinden başvurulabilmektedir. Telefonunuz internete bağlı değilken, Passo Mobil uygulamasına giriş yapabilirsiniz ancak Kolay Paketlere başvurmak için internet bağlantınızın olması gerekmektedir.


​​Kolay paketleri iade edebilir miyim?

Kolay Paketinizi hesabınıza geçtikten sonra tutarı herhangi bir alışverişte ya da ödemede kullanmamışsınız 30. Günde otomatik olarak tahsil edilerek paketiniz kapatılacaktır.


​​Kaç çeşit paket var?

Müşteriye özel paketler oluşturulacaktır. Size özel oluşturulan paketi, teklif sayfanızda göreceksiniz.


​​500 TL’den daha fazla paraya ihtiyacım var, ne yapmam gerekiyor?

Passo Mobil uygulaması içinde Hızlı Menüden Kolay Paketler'e tıklayarak veya aynı ekranda QR ile Öde içinden Kolay Paket başvurusu yaparken daha fazla nakit ihtiyacınız için Daha fazlasına ihtiyacım var seçeneği sunulmuştur. Yüksek tutarda ve uzun vadede kredi ihtiyaçlarınız için buradan başvuru yapabilirsiniz.


​​Kolay paketleri anında kullanabiliyor muyum?

Passolig Banka ya da Kredi Kartınız varsa Passo Mobil uygulaması içinde Hızlı Menüden Kolay Paketler'e tıklayarak veya aynı ekranda QR ile Öde içinden Kolay Paket başvurusu yapabilirsiniz, anında hesabınıza geçecektir.


​​Paketimin bir kısmını kullandım, sadece kullandığım tutar için mi faiz ödeyeceğim?

Tarafınızla kurulan belirli süreli kredi sözleşmesi gereği hesabınıza yatırılan tutar kredi kullandırım tutarı olup, kullandırım tutarı üzerinden faiz işleyecektir.